Saņem atbalstu
Kādas ir Deinstitucionalizācijas projektu ietvaros radītās sociālo pakalpojumu sniegšanas vietas un kas tajās notiek?
Grupu māja cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem KĀRKLI
“Es šeit jūtos brīvāks nekā pansionātā,” stāsta Vadims, kurš lielāko daļu dzīves pavadījis aprūpes centros, bet nesen pārcēlies uz dzīvi grupu dzīvoklī Smiltenes novada Drustu pagastā Gatartas “Kārklos”
Vairāk www.vidzeme.lv
Daudzfunkcionālais pakalpojumu centrs cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem SPĀRE
Deinstitucionalizācijas procesā “Spārē” izveidots daudzveidīgs pakalpojumu klāsts cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem – grupu dzīvokļu māja, dienas aprūpes centrs un specializētās darbnīcas. Tos sniedz biedrība “Cerību spārni”. Spāre atrodas Cēsu novada Amatas pagastā.
Vairāk www.vidzeme.lv
Dienas aprūpes centrs un grupu dzīvoklis cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem Valkā
Dienas aprūpes centru un grupu dzīvokļu māju, kurā šobrīd pakalpojumus nodrošina Latvijas Sarkanais Krusts kopīgi ar apņēmīgiem darbiniekiem!
Vairāk www.vidzeme.lv
Dienas aprūpes centrs, specializētās darbnīcas, kā arī grupu dzīvokļi Gulbenes novadā
Ieskaties, ko īsti nozīmē un kā ikdienā strādā sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi cilvēkiem ar invaliditāti.
Vairāk www.vidzeme.lv
Dzīve Alūksnes dienas aprūpes centrā
Vairāk www.vidzeme.lv
Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs PĒRLE Cēsīs
Vairāk www.vidzeme.lv
Grupu dzīvokļi un dienas aprūpes centri Mazsalacā un Rūjienā un specializētās darbnīcas Naukšēnos
Vairāk www.vidzeme.lv
Pakalpojumi cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem Madonas novadā
Vairāk www.vidzeme.lv
Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs LAIPA
Jelgavas novada Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs LAIPA sniedz grupu dzīvokļu, dienas aprūpes centra un specializēto darbnīcu pakalpojumus pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. LAIPA atrodas Draudzības ielā 3, Kalnciemā, Kalnciema pag., Jelgavas novadā, LV 3016.
Vairāk: www.jelgavasnovads.lv un www.atversirdi.lv
Dienas aprūpes centrs BĒNE
Deinstitucionalizācijas projekta “Atver sirdi Zemgalē” ietvaros radītais Dienas aprūpes centrs BĒNE ir Dobeles novada Sociālā dienesta struktūrvienība kurā sniedz dienas aprūpes centra un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. BĒNE atrodas Stacijas ielā 8, Bēnē, Dobeles novadā, LV-3708.
Vairāk https: www.dobele.lv un www.atversirdi.lv
Dobeles novada Sociālā dienesta īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojums ATELPAS BRĪDIS
Dobeles novada Sociālā dienesta īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojums ATELPAS BRĪDIS paredzēts bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem kam ir nepieciešama īpaša kopšana. Pakalpojums pieejams “Namiņš”, Lejasstrazdos, Dobeles pag., Dobeles novadā, LV 3722
Vairāk www.dobele.lv un www.atversirdi.lv
Jelgavas novada Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs ELEJA
Jelgavas novada Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs ELEJA sniedz ģimeniskai videi pietuvinātu sociālo pakalpojumu bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.
Vairāk: www.jelgavasnovads.lv un un www.atversirdi.lv
Jelgavas novada Sociālo pakalpojumu centrs ZĪLE
Jelgavas novada Sociālo pakalpojumu centrs ZĪLE sniedz silto smilšu nodarbību pakalpojumu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Silto smilšu nodarbības palīdzēs bērniem ar runas un valodas attīstības traucējumiem; koncentrēšanās grūtībām; emocionāliem, miega, mācīšanās, uzvedības traucējumiem; komunikācijas, adaptācijas, integrācijas grūtībām un funkcionāliem traucējumiem. ZĪLE atrodas Celtnieku ielā 12, Ānē, Cenu pagastā, Jelgavas novadā, LV-3043
Jelgavas novada daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs ZĪLE sniedz arī dienas aprūpes centra pakalpojumu pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem.
Vairāk www.jelgavasnovads.lv un www.atversirdi.lv
Jelgavas novada dienas aprūpes centrs UPE
Jelgavas novada dienas aprūpes centrs UPE sniedz dienas aprūpes centra pakalpojumus pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. UPE atrodas Lielplatones skolā, Lielplatones pag., Jelgavas nov., LV-3022
Vairāk www.jelgavasnovads.lv un www.atversirdi.lv
Jēkabpils novada sociālā dienesta Grupu māja SAKA
Jēkabpils novada sociālā dienesta Grupu māja SAKA sniedz grupu dzīvokļa pakalpojumus pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. SAKA atrodas Brīvības ielā 286A, Jēkabpilī, Jēkabpils novadā, LV-5201.
Vairāk www.jekabpils.lv un www.atversirdi.lv
Grupu dzīvokļi Jelgavā
Jelgavas valstspilsētas sociālā dienesta grupu dzīvokļi nodrošina grupu dzīvokļa pakalpojumus pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. Grupu dzīvokļi atrodas Stacijas ielā 13, Jelgavā, LV-3001
Vairāk www.jelgava.lv un www.atversirdi.lv
Jēkabpils novada sociālā dienesta Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “ROSME”
Jēkabpils novada sociālā dienesta Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “ROSME” sniedz sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus bērniem ar funkcionāliem traucējumiem: dienas aprūpes centra pakalpojumu, ārstnieciskās pedagoģijas (Montesori) pakalpojumu, silto smilšu nodarbības, Multisensorās istabas pakalpojumu, Mūzikas terapijas pakalpojumu, Egroterapijas pakalpojumu, Fizioterapijas pakalpojumu un pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem: dienas aprūpes centra un specializēto darbnīcu pakalpojumu. ROSME atrodas Jaunā ielā 39i, Jēkabpilī, Jēkabpils novadā, LV-5201.
Vairāk www.jekabpils.lv un www.atversirdi.lv
Jelgavas valstspilsētas specializētās darbnīcas ATBALSTS
Jelgavas valstspilsētas specializētās darbnīcas ATBALSTS sniedz specializēto darbnīcu pakalpojumus pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. ATBALSTS atrodas Stacijas ielā 13, Jelgavā, LV-3001.
Jelgavas valstspilsētas dienas aprūpes centrs ATBALSTS sniedz arī dienas aprūpes centra pakalpojumu pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem.
Vairāk www.jelgava.lv un www.atversirdi.lv
Jelgavas valstspilsētas sociālo pakalpojumu centrs bērniem sniedz ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem Stacijas ielā 13, Jelgavā.
Vairāk www.jelgava.lv un www.atversirdi.lv
Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs SARKANĀ SKOLA
Bauskas novada daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs SARKANĀ SKOLA sniedz dienas aprūpes centra pakalpojumus pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. SARKANĀ SKOLA atrodas Bauskas ielā 4, Vecumniekos, Vecumnieku pagastā, Bauskas novadā, LV- 3933.
Vairāk www.bauskasnovads.lv un www.atversirdi.lv
Grupu dzīvokļi Sproģos
Aizkraukles novada Sproģu grupu dzīvokļi sniedz grupu dzīvokļa pakalpojumu pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. Grupu dzīvoklis atrodas Sproģu skolā, Sproģos, Zalves pag., Aizkraukles novadā, LV 5112.
Vairāk www.aizkraukle.lv un www.atversirdi.lv
Aizkraukles novada Pļaviņu dienas aprūpes centrs sniedz dienas aprūpes centra pakalpojumu pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. Pakalpojuma atrašanās vieta: Lielā iela 37, Pļaviņas, Aizkraukles novads, LV-5120
Vairāk www.aizkraukle.lv un www.atversirdi.lv
Grupu dzīvokļi Vietalvā
Aizkraukles novada sociālā dienesta Vietalvas grupu dzīvokļi sniedz grupu dzīvokļa pakalpojumu pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. Grupu dzīvokļi atrodas Lielā ielā 37, Pļaviņās, Aizkraukles novadā, LV-5120.
Vairāk www.aizkraukle.lv un www.atversirdi.lv
Dienas aprūpes centrs Rundālē
Bauskas novada Sociālā dienesta dienas aprūpes centrs Rundālē sniedz dienas aprūpes centra pakalpojumu pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Dienas aprūpes centrs atrodas: Saulaines ielā 10, Saulainē, Rundāles pagastā, Bauskas novadā.
Vairāk www.bauskasnovads.lv un www.atversirdi.lv
Grupu dzīvokļi Daugavpilī
Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna ietvaros 18.Novembra ielā 354V, blakus Daugavpils Pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajam centram, uzsāka darbu Grupu dzīvokļi. Šobrīd jau 8 cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem apdzīvo jaunās telpas: kāds mājīgā atmosfērā skatās filmu, cits gatavo sev pusdienas vai nodarbojas ar rokdarbiem. Kopumā tie kļūs par mājvietu 12 cilvēkiem, kas iepriekš uzturējušies Valsts ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās.
Vairāk www.socd.lv un www.lpr.gov.lv
Prasmes, kuras cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem apgūst Sociālās integrācijas valsts aģentūrā
Iespējas. Tu vari!
Lai veicinātu cilvēku ar smagu invaliditāti un garīga rakstura traucējumiem (GRT) iekļaušanos darba tirgū, Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) projektā „Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem integrācija nodarbinātībā un sabiedrībā” ir izstrādātas piecas profesionālās tālākizglītības programmas un 35 prasmju apmācību programmas.
Kas var piedalīties projektā?
Projektā var piedalīties cilvēki ar smagu invaliditāti (I un II grupas invaliditāte) un cilvēki ar GRT, kuri nemācās vispārējās izglītības iestādēs un ir vecāki par 15 gadiem.
Ko nodrošina dalība projektā?
Projekta laikā cilvēkiem tiek noteikta profesionālā piemērotība, nodrošināta izglītības programmu apguve, kuras laikā cilvēki dzīvo dienesta viesnīcā, un saņem trīsreizēju ēdināšanu dienā.
Cilvēkiem ar invaliditāti un cilvēkiem ar GRT palīdz speciālisti: psihologs, karjeras konsultants, sociālais darbinieks, fizioterapeits un citi, un sniedz nepieciešamo atbalstu. Kā arī viņi var interesanti pavadīt brīvo laiku.
Cilvēki ar smagu invaliditāti no vietas, kur viņi dzīvo, līdz vietai, kur viņi mācās, var braukt ar speciālo transportu. Arī no mājām uz mācību vietu cilvēki ar smagu invaliditāti var braukt ar speciālo transportu.
Pēc mācībām cilvēkiem palīdz atrast darbu. Ja cilvēks strādā, projekta darbinieki darbavietā pastāsta, kā jāsakārto vieta, kur viņš strādā.
Ko var apgūt mācību programmās?
SIVA cilvēki ar smagu invaliditāti var mācīties
5 profesionālās tālākizglītības programmās:
- Lietvedis;
- Florists;
- Dārzkopis;
- Noliktavas darbinieks;
- Galdnieka palīgs.
Šajās programmās ir dažāds mācību ilgums. Piemēram, noliktavas darbinieks mācās pusgadu, bet lietveži – pusotru gadu. Pēc mācībām programmā viņi iegūst profesiju.
Cilvēki ar GRT var mācīties dažādās prasmju apmācības programmās:
- Preču kraušana noliktavā;
- Preču izvietošana tirdzniecības zālē;
- Preču marķēšana;
- Etiķešu līmēšana;
- Preču komplektēšana;
- Ratiņu stumšana lielveikalā;
- Augļu, dārzeņu un tiem līdzīgu produktu šķirošana;
- Dokumentu kopēšana;
- Dokumentu kārtošana;
- Ielas slaucīšana, lapu grābšana;
- Dārza ravēšana (zemes rakšana, irdināšana);
- Stādu sagatavošana un padošana;
- Dārzeņu stādīšana;
- Koku, krūmu stādīšana;
- Zaru vākšana, kokmateriālu sakraušana (citi kokapstrādes palīgstrādnieka darbi);
- Koka grebšana (dažādu priekšmetu izgatavošana);
- Klūdziņu pīšana (dažādu priekšmetu izgatavošana);
- Ziedu kārtošana (dažādu ziedu kompozīciju veidošana);
- Vainagu izgatavošana;
- Sveču liešana, materiālu sagatavošana;
- Dāvanu noformēšana;
- Zeķu, cimdu adīšana;
- Vienkāršās pamatprasmes šūšanai ar šujmašīnu;
- Veļas gludināšana;
- Veļas šķirošana, marķēšana;
- Veļas locīšana;
- Trauku mazgāšana, spodrināšana;
- Trauku novākšana;
- Dārzeņu mizošana;
- Grīdas mazgāšana;
- Putekļu slaucīšana, mēbeļu pulēšana;
- Maizes un konditorejas izstrādājumu iesaiņošana;
- Ziepju vārīšana, izejmateriālu sagatavošana;
- Dežurēšana, telpu un teritorijas pieskatīšana;
- Virsdrēbju saņemšana, novietošana, uzraudzīšana.
Programmās viņi iemācās darīt vienkāršus darbus. Šajās programmās ir dažāds mācību ilgums.
Programmās cilvēki ar GRT mācās no 1 līdz 4 mēnešiem. Pēc apmācībām iegūst prasmju apliecinošu dokumentu.
Kur var uzzināt par dalību projektā?
Interesēties par iespēju mācīties SIVA var telefoniski, e-pastā vai personīgi, apmeklējot SIVA.
SIVA kontakti:
Slokas iela 61,
Jūrmala LV 2015
Tālrunis:26385047
Kas nepieciešams, lai pieteiktos dalībai projektā?
Lai piedalītos projektā, cilvēkiem ar smagu invaliditāti vai cilvēkiem ar GRT jāiesniedz SIVA iesniegums.
Kopā ar iesniegumu jāiesniedz izglītības dokumentu kopijas, piemēram, atestāts par vidējo izglītību. SIVA arī jāuzrāda dokumenta oriģināls.
Tāpat jāiesniedz ģimenes (vispārējās prakses) ārsta atzinums, kurā ir diagnozes kods un blakus diagnozes kods, vai atzinums par to, ka cilvēks ar invaliditāti var mācīties.
Cilvēkiem ar smagu invaliditāti ārsta atzinumā jānorāda invaliditātes grupa.
DARBA DEVĒJIEM
Cilvēks ar invaliditāti – iespēja uzņēmuma attīstībai
Lielākā daļa cilvēku ar invaliditāti spēj strādāt visdažādākajās profesijās un spēj veikt savus darba pienākumus tikpat kvalitatīvi kā citi. Pašreiz ir nodarbināti tikai 38% no darbaspējas vecumā esošiem cilvēkiem ar invaliditāti. Katru gadu NVA organizē subsidētās nodarbinātības pasākumus. Cilvēks ar invaliditāti ir iespēja uzņēmuma attīstībai.
Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem
Iesaistoties Nodarbinātības valsts aģentūras projektā “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem”, darba devēji, kas rada jaunas darba vietas ilgstošiem bezdarbniekiem, to skaitā cilvēkiem ar GRT, var saņemt dotācijas šo cilvēku un viņu darba vadītāja algām, kā arī konsultācijas un atbalstu darba vietas pielāgošanai cilvēkiem ar invaliditāti. Nepieciešamības gadījumā darbiniekam ar GRT tiek nodrošināti ergoterapeita, surdotulka un atbalsta personas pakalpojumi, kā arī izdevumu kompensācija par dzīvojamās telpas īri vai dzīvošanu dienesta viesnīcā.
Vairāk par projektu: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=511&txt=4146
Iespēja apmācīt sev vajadzīgo speciālistu
Iesaistoties Nodarbinātības valsts aģentūras projektā “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai”, darba devējs var saņemt atbalstu, lai cilvēku ar GRT apmācītu darba vietā par tieši sev nepieciešamo speciālistu. Uzņēmums pusgadu var saņemt ikmēneša dotāciju darbinieka ar GRT un viņa darba vadītāja algai, vienreizēju dotāciju individuālajiem darba aizsardzības līdzekļiem un darba vietas pielāgošanai darbiniekam ar invaliditāti. Tāpat tiek apmaksāta obligātā veselības pārbaude.
Biedrībām vai nodibinājumiem, kas projekta ietvaros apmāca speciālistus atbalsta sniegšanai cilvēkiem ar invaliditāti, ir pieejama arī dotācija valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba algas dotācijas daļas.
Vairāk par projektu: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=511&txt=4149
Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai
Sociālie uzņēmumi, kas palielina nodarbinātības iespējas cilvēkiem ar GRT, var pretendēt uz finanšu atbalsta saņemšanu AS “Attīstības finanšu institūcijā ALTUM”. Lai pieteiktos finanšu atbalstam, uzņēmumam jāatbilst sociālā uzņēmuma statusam un jābūt reģistrētam Sociālo uzņēmumu reģistrā.
Vairāk par projektu: http://www.lm.gov.lv/text/3496