Dažādo kurpju diena

Paldies par dalību visiem un ikvienam – skolēniem un skolotājiem, bērniem un vecākiem, visdažādāko profesiju pārstāvjiem, cilvēkiem laukos un pilsētās, un vēl, un vēl! Tieši jūs Dažādo kurpju dienu izveidojāt par svētkiem – dienu, kad svinēt sapratni un vienam otra pieņemšanu. Jo, tikai iekāpjot otra kurpēs, spējam saskatīt mūsu līdzības. Un atceries – “iekāpt otra kurpēs”, paust sapratni, pieņemšanu un atbalstu varam ik dienas!

DAŽĀDO KURPJU DIENA 2023

Diena, kad katrā kājā uzvilkt atšķirīgu apavu, tādējādi simboliski paužot sapratni un pieņemšanu deinstitucionalizācijas mērķa grupu cilvēkiem – bērniem ar funkcionāliem un cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un jauniešiem.

KAD?

Piektdiena, 15. septembris

KĀPĒC?

Sabiedrībā vēl joprojām pastāv aizspriedumi pret cilvēkiem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem, bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un jauniešiem – reizēm viņi nepamatoti tiek uzskatīti par bīstamiem un nekontrolējamiem tikai tāpēc, ka lielākajai sabiedrības daļai nav saprotami. Aizspriedumi un noraidošā attieksme ir lielākā barjera dzīvei ārpus institūcijām, tā neļauj justies pilnvērtīgiem un nereti veicina pašizolāciju. 

Katrs no mums ir unikāls. Tikai iekāpjot otra kurpēs, spējam saskatīt mūsu līdzības. Sniedzot atbalstu un veidojot sabiedrību iekļaujošāku, mēs darām dzīvi labāku – citiem un paši sev.  

KĀ?

Cilvēki visā Latvijā pauda atbalstu, uzvelkot katrā kājā atšķirīgu apavu visas dienas garumā vai konkrētā laikā. Parādīja to sociālajos tīklos un iesaistīja arī apkārtējos, piemēram, īstenojot Dažādo kurpju dienu darba vietā, bērna mācību iestādē u.c.

KUR?

Visā Latvijā, ikviens, visas dienas garumā.  

Ar īpašiem pasākumiem Dažādo kurpju diena vienlaikus tiek iedzīvināta visos Latvijas reģionos – Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Ventspilī un Ludzā.